Medacs produktansvariga

Hitta din närmaste produktansvarig hos Medac.

Gäller det andra områden än produktfrågor, hittar du kontaktuppgifter till hela organisationen här.

SVERIGE/SKANDINAVIEN

Johanna Lövborg
Country Lead Sweden / Director, Scientific Marketing
MSc Pharm
Scandinavia
E-mail: j.lovborg@medac.se

Charlotta Andersson
Product Manager, Urology
Scandinavia
E-mail: c.andersson@medac.se

Jörgen Ahlmén
Key Account Manager, Urology/Rheumatology
Sweden
E-mail: j.ahlmen@medac.se

Peter Larsson
Sr. Product Manager,
Oncology / Hematology
Scandinavia
E-mail: p.larsson@medac.se

Samira Nyman
Product Manager, Autoimmune
Scandinavia
E-mail: s.nyman@medac.se

NORWAY

Ole Gandrud
Country Lead
Norway & Denmark
E-mail: o.gandrud@medac.no

Øyvind Martin Wurschmidt
Sr. Key Account Manager, Urology
Norway
E-mail: o.wurschmidt@medac.no

Anne-Kristin Stensvold Persia
Sr. Key Account Manager, Rheumatology / Dermatology
Norway
E-mail: a.persia@medac.no

DANMARK

Henrik Lykkeby Jacobsen
Sr. Key Account Manager
Denmark
E-mail: h.lykkeby@medac.dk